چرا باید به فروشگاه صنایع دستی هنرپل اعتماد کنیم؟

فروشگاه های اینترنتی باید دارای سه ویژگی باشند تا از نظر مراجع زیربط (مرکز توسعه تجارت الکترونيکی، ستاد ساماندهی پایگاههای اینترنتی  و شبکه الکترونیک پرداخت کارتی) قابلیت اعتماد و اطمینان را داشته باشند.

1)    نماد اعتماد الکترونیکی

نشانه‌اي نمادين است که منحصراً توسط مرکز توسعه تجارت الکترونيکي صادر شده و به کسب و کارهاي مجازي (کسب و کار اينترنتي و موبایل) مجاز با هدف ساماندهي، احراز هويت و صلاحيت آنها اعطا مي‌گردد؛ اين نماد پس از بررسي درگاه‌ (وب‌سایت) و احراز هويت و صلاحيت مالک (حقيقي يا حقوقي) آن براي مدت يک سال صادر مي‌گردد.

در فرایند اعطای نماد اعتماد، کسب و کار بر مبنای چه مواردی مورد ارزیابی قرار می گیرد؟

1)    احراز آدرس و شماره تماس محل فعالیت کسب و کار اینترنتی

2)     ارزیابی چک لیست الزامات نماد 

3)    تعهد الکترونیکی 

4)    استعلام صلاحیت فردی از پلیس نظارت بر اماکن عمومی ناجا

 

2)    ستاد ساماندهی پایگاههای اینترنتی

ستاد ساماندهی پایگاههای اینترنتی به عنوان مرجع احراز هویت مدیران تمام پایگاه‌های اینترنتی بوده و وابسته به  مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. تمامی اطلاعات ثبت شده سایت‌ها در این ستاد در کارگروه تعیین محتوای مجرمانه مورد استفاده قرار می‌گیرد. طبق آخرین اطلاعیه در صورتی‌که مشخصات مدیر یک سایت در ساماندهی ثبت شده باشد، چنانچه وی در اسرع وقت نسبت به حذف محتوای اعلام شده از طرف ستاد، اقدام نماید، سایت او فیلتر نخواهد شد.

چرا باید کسب و کار اینترنتی در ستاد ساماندهی ثبت شوند؟

با توجه به این که در سامانه جدید ستاد ساماندهی به کاربران احراز هویت شده یک لوگو اعطاء می‌شود، نمایش این لوگو در وب‌سایت شما باعث اعتمادسازی بیشتر برای کاربران خواهد شد. البته تا زمان درج این مطلب ثبت مشخصات سایت در این ستاد الزامی است، اما دریافت و نمایش لوگو الزامی نیست.

3) درگاه پرداخت بانکی

فروشگاه های آنلاین برای خرید های الکترونیکی از درگاه های متصل به بانک های طرف قرارداد استفاده می کنند. درگاه های بانکی با استفاده از پروتکل های امن SSL ارتباط شما را با بانک مورد نظر برقرار می کنند. به این ترتیب اگر به نوار آدرس وب سایت بانکی که از طریق فروشگاه به آن متصل شده اید دقت کنید، در ابتدای آن می بایست عبارت https را مشاهده کنید. در هنگام وارد کردن اطلاعات کارتتان در صفحه بانک مورد نظر، تا جای ممکن از صفحه کلید های مجازی (Virtual Keyboard) استفاده کنید تا ضریب امنیتی فعالیت شما بالاتر باشد.

با توجه به مطالب ارائه شده فوق، فروشگاه صنایع دستی هنرپل دارای نماد اعتماد الکترونیکی از سایت نماد اعتماد الکترونیکی می باشد و همچنین این فروشگاه در سایت ستاد ساماندهی پایگاههای اینترنتی نیز به ثبت رسیده است.

لازم به ذکراست پرداخت امن و آسان شما در فروشگاه صنایع دستی هنرپل از طریق بانک های جمهوری اسلامی ایران (درگاه امن بانک ملت) صورت میگیرد که تمام موارد امنیتی شبکه الکترونیک پرداخت کارتی (شاپرک) را دارا می باشد.

 

 

منابع: سایت نماد اعتماد الکترونیکی ، سایت ستاد ساماندهی پایگاههای اینترنتی ، سایت شبکه الکترونیک پرداخت کارتی (شاپرک) و سایت نت استارت